PRZEDMATURALNY / STAŻYSTA W MARKETINGU (M/F/D) - UKIERUNKOWANIE NA PROJEKTOWANIE MEDIÓW

Dyplom licencjata w torbie i co teraz?

W ramach programu KÜBLER PreMaster masz możliwość zdobycia 9-12 miesięcy doświadczenia zawodowego przed ukończeniem studiów magisterskich.

Program KÜBLER PreMaster jest dwuetapowym programem kwalifikacyjnym, który obejmuje fazę firmową i fazę nauki:

  1. Etap w firmie: Po ukończeniu studiów licencjackich będziesz pracował przez około 9-12 miesięcy w dziale kadr firmy, gdzie zdobędziesz pierwsze doświadczenie zawodowe. W tym czasie będziesz samodzielnie ubiegał się o przyjęcie na studia magisterskie na wybranym przez siebie uniwersytecie lub uniwersytecie nauk stosowanych.
  2. Faza studiów: Po zakończeniu fazy firmowej powinieneś najpóźniej po 2 miesiącach rozpocząć program studiów magisterskich. Podczas studiów magisterskich masz możliwość kontynuowania pracy w naszej firmie jako student-stażysta (m/f/d).

TWOJE ZADANIA

  • Wspierasz dział marketingu na stronie w działaniach marketingowych o charakterze operacyjnym, strategicznym i organizacyjnym. Zajmujesz się planowaniem, kontrolą i dalszym rozwojem projektów marketingowych
  • Wspierasz planowanie i organizację targów, a także wydarzeń i funkcji firmowych
  • Ściśle współpracujesz z zewnętrznymi agencjami i bierzesz udział w spotkaniach (np. sesje zdjęciowe, spotkania, warsztaty itp.)
  • Jesteś odpowiedzialny za zakup, dysponowanie i projektowanie materiałów reklamowych
  • Jesteś zaangażowany w kreatywne planowanie, projektowanie i wdrażanie mediów drukowanych oraz dokumentacji sprzedażowej i produktowej (np. reklamy, teksty reklamowe, broszury, ogłoszenia, materiały POS, opakowania itp.)

WYMAGANIA I UMIEJĘTNOŚCI

  • Jesteś zaangażowanym absolwentem studiów licencjackich (m/f/d) w zakresie marketingu, projektowania mediów, nauki o mediach, projektowania graficznego lub porównywalnych studiów
  • Masz bardzo dobre umiejętności w zakresie MS Office, zwłaszcza w programach Excel i PowerPoint i pewnie posługujesz się Adobe Creative Cloud (zwłaszcza InDesign, Illustrator, Photoshop)
  • Masz doskonałe umiejętności komunikacyjne (niemiecki i angielski ), jak również umiejętności ortograficzne i bardzo dobre umiejętności werbalne wyrażania się z przyjemnością
  • Potrafisz rozwiązywać problemy i lubisz pracować samodzielnie, w sposób ustrukturyzowany, jak również i cechuje Cię wyraźna mentalność praktyczna
  • Jesteś kreatywny, masz chęć kształtowania rzeczy i masz bardzo dobre umiejętności zarządzania czasem i organizacją

OFERUJEMY

  • Pierwsze doświadczenie zawodowe w przyszłościowej firmie rodzinnej, które uczyni Cię jeszcze bardziej atrakcyjnym na rynku pracy
  • Szerokie spojrzenie na dział marketingu i współpracę z sąsiednimi działami
  • Samodzielna i odpowiedzialna praca w zmotywowanym zespole o płaskiej hierarchii
  • Możliwości rozwoju i kreatywności
  • Zniżki dla pracowników na całą gamę produktów KÜBLER Workwear
  • Zniżki dla pracowników w ramach programu świadczeń korporacyjnych corporate-benefits.de

DATA ZATRUDNIENIA

  • Tak szybko jak to możliwe

Aplikacja

Czy wzbudziliśmy twoje zainteresowanie? Następnie prześlij nam swoje dokumenty aplikacyjne pocztą elektroniczną lub tradycyjną na adres lub pocztą na poniższy adres.

TWOJA OSOBA KONTAKTOWA:

Pani Suzana Makaus
Fon: +49 7181 8003-2362
Fax: +49 7181 8003-72362

WYŚLIJ SWOJE ZGŁOSZENIE DO:

Mail: bewerbung@kuebler.eu

lub pocztą na adres:

Paul H. Kübler Fabryka odzieży GmbH & Co. KG
Pani Suzana Makaus
Jakob-Schüle-Str. 11-25
73655 Plüderhausen

Wskazówki dotyczące aplikacji

Füge deiner Bewerbung alle relevanten Schul-, Ausbildungs-, Studiums- oder Arbeitszeugnisse sowie Zertifikate und sonstige Bescheinigungen bei.
In deinem Anschreiben oder Motivationsschreiben solltest du darstellen, warum du dich gerade bei KÜBLER bewirbst und weshalb du für die ausgeschriebene Stelle geeignet bist. Zudem würden wir uns freuen, ein wenig mehr über dich als Person zu erfahren, z. B. Ziele, Erfahrungen, Hobbies, etc. Besonderheiten im Lebenslauf, wie etwa ein Auslandsaufenthalt oder eine Lücke im Lebenslauf, dürfen sehr gerne genauer beleuchtet werden.
Es wäre schön, wenn du uns deine Bewerbungsunterlagen als ein gesamtes Dokument zusenden könntest, zum Beispiel als PDF-Datei. Achte zudem bei deinen Ausführungen auf eine sinnvolle Struktur und vermeide Rechtschreibfehler.
Bitte achte bei deiner Bewerbung darauf, dass deine Unterlagen vollständig sind. Je mehr wir von dir wissen, desto besser können wir uns ein umfängliches Bild von dir machen. Wir benötigen von dir ein Anschreiben, einen tabellarischen Lebenslauf, Zeugnisse und ggf. Zertifikate.

Najczęściej zadawane pytania dla wnioskodawców

Alle aktuell zu besetzenden Stellen findest du auf unserer Karriereseite. Eine bestimmte Zeit zur Bewerbung gibt es für das PreMaster Programm nicht. Auf ausgeschriebene Stellen kannst du dich jederzeit bewerben.
Falls dir im Nachgang ein Fehler bei deiner Bewerbung auffällt, kannst du uns sehr gerne die überarbeitete Bewerbung oder die fehlenden Dokumente als separate E-Mail zukommen lassen.
Voraussetzung für das Programm ist ein abgeschlossenes Bachelorstudium mit überdurchschnittlich guten Noten und einem konkreten Plan im Anschluss ein Masterstudium aufzunehmen. Soziales Engagement, Auslandsaufenthalte und bereits erste praktische Erfahrungen sind wünschenswert, aber keine Voraussetzung.
In der Regel geht die Unternehmensphase bei uns zwischen 9-12 Monaten. Das können wir aber individuell nochmal nach Absprache festlegen. Wenn du möchtest, kannst du deiner Bewerbung auch deine Wunschdauer beifügen.
Nach erfolgreich abgeschlossener Unternehmensphase solltest du innerhalb von 2 Monaten ein Masterstudium aufnehmen.
Sobald du uns deine Bewerbungsunterlagen per E-Mail gesendet hast, erhältst du von uns eine automatisierte Bestätigungsmail. Überprüfe ggf. auch deinen Spam-Ordner.
Du hast die freie Wahl. Den Masterstudiengang und die Universität bzw. Hochschule wählst du selbst für dich aus. Wir stehen dir natürlich gerne beratend zur Seite.
Der Vertrag ist auf den Zeitraum des Programms befristet. Dadurch erhältst du vollkommene Flexibilität nach deinem Studium.